| Processor | Intel Core i5-12600HX with vPro Processor | |
|---|---|---|
| Display | 17.3 inch FHD Plus 60 Hz Display | |
| Graphics Card | NVIDIA RTX A1000 Graphics | |
| OS | Windows 11 Pro 64-bit | |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz NECC CAMM Module RAM | |
| Memory | 256GB, M.2 2230, Gen 3 PCIe x4 NVMe, SSD | |
| Battery | 6-Cell 83WHr Lithium Ion Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Dell Precision 7770 Core i5 12th Gen |
|---|---|
| Model | Precision 7770 Core i5 12th Gen |
| Price | Tk 280,271 |
| Brand | Dell |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Intel Wifi 6E (6GHz) AX211 2x2 |
|---|
| Display Type | FHD Plus 60 Hz, Anti-Glare, 99% DCIP3, 500 Nits, RGB Cam/Mic WLAN |
|---|---|
| Display Size | 17.3 inch |
| Display Resolution | 1200 x 1920 Pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 15.67 x 10.44 x 1.13 inches (398mm x 265mm x 28.5mm) |
|---|---|
| Body Weight | 6.65 pounds (3.01kg) |
| Body Color | Aluminum Titan Grey |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-12600HX with vPro |
| Generation | 12th Generation |
| Ram | 16 GB DDR5 4800MHz NECC CAMM Module |
|---|---|
| SSD Capacity | 256 GB, M.2 2230, Gen 3 PCIe x4 NVMe, SSD |
| Battery Type | Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 6-Cell 83WHr |
| Battery Backup | Up To 9 Hrs |
| Audio | Four 2W speakers Dual-array mics |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Intel Wifi 6E (6GHz) AX211 2x2 |
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| USB | Two Thunderbolt 4 USB-C 3.2 (Gen 2) Two USB-A 3.2 (Gen 1) RJ45 Ethernet 3.5mm audio MicroSIM slot SD card reader |
Good Price
Display: 14.0 Inch FHD Plus Display
Processor: Intel Core i7-13800H Processor
RAM: 32GB LPDDR5 6000Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell 72Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-13950HX Processor
RAM: 16GB DDR5 5600Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Lithium-ion 95.2 WHr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.0 Inch FHD WVA Touch Display
Processor: Intel Core i3-1210U Processor
RAM: 8GB LPDDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 2 Cell ExpressCharge Capable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i7-1365U vPro Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6000MT RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3 Cell, 60 Wh, ExpressCharge Capable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i9-13900H Processor
RAM: 16GB DDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4 cell (65Whr) Li-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 16.0 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: AMD Ryzen 9-5900HX Processor
RAM: 64GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 64.31Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-11800H Processor
RAM: 64GB LPDDR4x 4266Mhz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 94Whr Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i9-12900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 5600Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →